W zakresie serwera to aktualności zabezpieczeń, brak zmartwień o skrypty, awarie hostingu, bezpieczeństwo i stosowanie odpowiednich przepisów prawa, czyli tak naprawdę nie martwimy się o nic.

Co zyskujemy dzięki platformie sklepowej

Zapewniając sobie taką usługę możemy spać spokojnie, wiedząc, że wszystko jest w porządku a co więcej, ktoś się o to troszczy i zależy mu aby tak było. Taka platforma sklepowa działa i nie jest widoczna w codziennym życiu jej właściciela. Pracując na takiej platformie, otrzymujemy wszystkie wskazówki, w łatwy sposób, krok po kroku, co jest dużym ułatwieniem, w trudniejszych sprawach korzystamy z pomocy administratora platformy. Rozbudowana platforma zawiera płatność online, cenową porównywarkę, kontakt z kurierem itp.

Co zyskujemy dzięki dedykowanemu sklepowi

Platforma sklepowa to rozwiązanie, dzięki któremu oszczędzamy czas i pieniądze zlecając usługę. Alternatywą jest dedykowane rozwiązanie sklepowe, w którym dokładnie i szczegółowo tylko my decydujemy jak wygląda, z czego się składa, jak działa i jak jest zorganizowana oraz jak się będzie rozwijać. Pełna decyzyjność w tym rozwiązaniu dotyczy również infrastruktury sieciowej oraz skalowania projektu, dzięki zakupieniu lepszego hostingu, niż który oferują platformy gotowe, strony wyświetlają się o wiele szybciej.
Porównując dwa opisane rozwiązania tj. gotową platformę oraz rozwiązanie dedykowane, z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że to pierwsze skierowane jest przede wszystkim na początku działalności i dla nieco mniejszych czy średnich sklepów, sklepy duże wymagające większego katalogu potrzebują rozwiązań dedykowanych.